Fotovoltaika

Nechte přírodu pracovat pro vás

Proč solární panely?

Ideální řešení, když chcete snížit celkové náklady na energie. Největší argumenty k jejich pořízení jsou pro naše klienty průměrná roční úspora až 80 % nákladů, návratnost cca 7 let – při současných závratných tržních cenách výrazně dřív (3—5 let). Nízké náklady na údržbu, životnost přes 25 let a energetická soběstačnost od března do října. Hodí se pro rodinné i bytové domy a průmyslové objekty – dotace v rámci Zelené úsporám získají domácnosti i firmy.

  • Montujeme systémy pro výrobu a ukládání energie od špiček na trhu SOLAX a FoxESS.
  • Originální česká distribuce FoxESS i jejich servisní středisko sídlí u nás v regionu v Českém Těšíně.
  • Jsme autorizovaný instalační partner FoxESS.

   Zařídíme vše od dotace po instalaci

   Nemusíte rozumět technice, od výpočtů a technikálií jsme tu my. U vás doma ZDARMA zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvhodnější řešení, aby se vám investice vyplatila. V případě potřeby pomůžeme s financováním a samozřejmě za vás vyřídíme dotaci v rámci Zelené úsporám v plné výši. Celý proces včetně instalace je maximálně rychlý, protože se nesoustředíme na celou republiku, zůstáváme regionální.

   Hot cena, cool rychlost instalace

   Realizace provádíme od A do Z

   Máme vlastní montážníky i elektrikáře s přesahem do dalších odvětví.

   Rychleji už to nejde

   Díky zaměření na jeden region jsme pružní a v instalaci nás zastaví jen mráz a nevstřícné počasí.

   Jsme lokální

   Proto jsme vám blízko při opravách, reklamacích atd.

   Špičkové solární řešení komplet od jednoho výrobce

   logo foxess
   • Systémy pro výrobu a ukládání energie od špiček na trhu: SOLAX a FoxESS.
   • Celý systém All In One od jednoho výrobce (baterie, střídač, panely atd.) – případné závady i servis tak řeší jeden výrobce.
   • Back up pro efektivní řešení při výpadku proudu zálohuje celý dům z baterií fotovoltaické elektrárny.
   • Monokrystalické panely s antireflexním sklem – špičková technologie sledující nejmodernější trendy.
   • Provoz zálohových větví i v případě dlouhodobých výpadků.
   • Vzdálený monitoring pomocí web portálu nebo appky pro chytré telefony.
   • Záruka 2 roky na práci, rozšířená záruka 5 + 5 let na systémy FoxESS a SOLAX.
   • Systém navrhujeme na míru a realizujeme od A do Z.

   Jaké druhy systému nabízíme

   Hybridní fotovoltaické elektrárny

   Hybridní solární systém je kombinací ostrovního solárního systému a klasické fotovoltaické elektrárny. Využívá výhod obou systémů. Tato síťová elektrárna s vlastními akumulátory dokáže fungovat nezávisle na distribuční síti. Hodí se pro rodinné domy, chalupy, firmy i průmyslové areály, kde je klasická přípojka elektřiny. Vyrobená energie se ukládá do akumulátorů. Tím se spotřebuje až 80 % vyrobené energie oproti běžným 30 % u klasických fotovoltaických elektráren (= větší finanční úspora). Je spotřeba vyšší než výroba, jsou akumulátory vybité? Střídač automaticky odebere elektřinu ze sítě. Hybridní měnič umí přesměrovat přebytečnou energii v reálném čase i s řízeným zpožděním do určených spotřebičů (bojler, klimatizace, mrazák, bazén, tepelné čerpadlo atd.). Při výpadku energie se systém chová jako záložní zdroj.

   jak funguje fotovoltaika

   Ráno

   nebo při oblačnosti nevyrobí FVE dostatečné množství energie. Baterie jí nemá dostatek, a tak chybějící energii doplní z distribuční sítě.

   jak funguje fotovoltaika 2

   Během dne

   při jasném počasí vyrobí FVE víc energie, než spotřebujete. Přebytek je akumulován do baterie nebo využit pro TUV. Energie z distribuční sítě není potřeba.

   jak funguje fotovoltaika 3

   Večer a v noci

   nebo když nesvítí slunce, nevyrábí FVE energii. Na provoz domácnosti používáte energii uloženou pro tyto případy v baterii.

   jak funguje fotovoltaika 4

   Vybitá baterie

   není problém. Když se akumulátor vybije, použije se uložená energie z baterie. Část kapacity je rezerva pro případný blackout.

   Síťové solární systémy

   Pro rodinné domy: Realizujeme fotovoltaické elektrárny na střechách rodinných domů. Zajistíme veškerou administrativu, pomůžeme vám s financováním, navrhneme nejvhodnější technologické řešení a vše odborně nainstalujeme.

   Pro průmyslové budovy: Realizujeme fotovoltaické elektrárny i na střechách průmyslových budov do výkonu 30 kWp. Poskytujeme kompletní služby včetně vlastní instalace.

   Solární panely na ohřev vody

   Chcete na ohřev vody využívat sluneční energii? Pořiďte si fotovoltaické panely. Stejnosměrný elektrický proud vyrobený fotovoltaickými panely ohřívá vodu v zásobníku. Panely jsou napojené přímo na topnou spirálu. Díky tomuto unikátnímu řešení nedochází ke ztrátám elektrické energie a systém může pracovat s vyšší efektivitou.

   solarni-ohrev-vody

   Ke stažení – datové listy

   Časté dotazy

   Jakékoli nejasnosti a otázky vám samozřejmě rádi vysvětlíme osobně nebo po telefonu. Ale na tohle se nás klienti ptají nejčastěji, tak jsme vám to sepsali.

   Baterie jsou drahé a brzo se pokazí… nebo ne?

   Nová generace LIFEPO4 baterií má životnost stanovenou cykly. Při dosažení 6 tisíc cyklů deklaruje výrobce cca 10 % snížení kapacity. I potom ale baterie stále pracuje spolehlivě! Co si pod cykly představit? Běžný rodinný dům ročně dosáhne průměrně 250 cyklů – předpokládaných 7500 cyklů dosáhne nejdřív za 30 let, přičemž ani potom životnost zdaleka nekončí.

   FV panely jsou drahé a nebudou za pár let stejně účinné?

   Výrobce deklaruje po 25 letech 6–8 % snížení účinnosti panelů. Na výkon i mechanickou vadu se vztahuje záruka 25 a 12 let. Ve vesmíru jsou panely i přes 40 let a stále pracují spolehlivě. Panely zvládnou i silné krupobití, ale bohužel ne zásah řekněme cihlou:-). Jinak s vámi vydrží klidně až do důchodu.

   Zavolejte nebo napište. Domluvíme si schůzku přímo u vás. Zdarma zhodnotíme situaci a doporučíme nejvhodnější řešení, které v případě vašeho zájmu rádi zrealizujeme.

   Samozřejmostí je pomoc při vyřízení dotace, veškeré papírování vyřešíme za vás (projekt, povolení…) na základě podkladů a plné moci.

   Získat nabídku